*QNSAO stands for “question number that student advanced on”

Qualifies for Championships & International History Olympiad
Bee Finalist
Bee Winner

Varsity Division

Name School Year Rd. 1 Rd. 2 Total Finals Total Status
Ned Feary Pulteney 11 10 6 16 4 Champion
Ethan Keen Blackwood High School 11 7 6 13 3 Runner Up
Luke Radford Pulteney 12 11 4 15 3 Third Place
Jarvis Villamin Cedar College 11 2 4 6 1 Finalist
Evan Wyme-Janes Pulteney 11 2 1 3 1 Finalist
Henry Saxon Pulteney 11 5 11 16 0 Finalist
Lincoln Edwards Pulteney 12 4 3 7 0 Finalist
Hamish Thomson Pulteney 11 3 1 4 0 Finalist
Christiana Michaels Pulteney 11 1 2 3 0 Finalist
Jaimee Bauer Blackwood High School 11 2 0 2
Sarah Giles Pulteney 12 0 2 2
Charlotte Cuishaw Pulteney 12 0 1 1
Eleana Willmott Blackwood High School 11 1 0 1
Emily Lauritsen Blackwood High School 11 1 0 1
George Patrikis Pulteney 12 1 0 1
Alannah Gigney Pulteney 12 0 0 0
Karan Jaggi Pulteney 11 0 -1 -1

JV Division

Name School Year Rd. 1 Rd. 2 Total Finals Total Status
William Broderick St. Peter’s College 9 14 14 28 8 Champion
Nix Herriot Pulteney 10 4 10 14 4 Runner Up
Sathyajith Sukumaran Pulteney 9 6 10 16 2 Third Place
Amy Feldman Homeschool 10 2 10 12 0 Finalist
Jaideep Ruciak Pulteney 9 10 1 11 0 Finalist
Naz Cedar 10 5 6 11 0 Finalist
Kingsley Rosman Blackwood High School 9 6 4 10 0 Finalist
Declan Barrow Cedar College 10 3 4 7 0 Finalist
Samuel Price Pulteney 10 5 1 6
Athan Economos Pulteney 10 1 4 5
Thomas Wright Cedar College 9 2 2 4
Emily Young Pulteney 9 2 1 3
Bailey Cedar 10 3 0 3
Mia Boyaci Pulteney 10 0 2 2
Thomas Downing Cedar College 10 1 1 2
Toby Edwards Blackwood High School 9 2 0 2
Ruby Bedicini St. Michael’s College 9 2 0 2
Aatmaj Dasondi Cedar College 10 -1 2 1
Allaina-Jean Chadwick Blackwood High School 9 0 0 0
Erin Pegler Pulteney 9 0 0 0
Harry Bowden Cedar College 10 0 0 0
Matilda Blight Pulteney 9 0 0 0
Sophie Zuill Pulteney 10 0 0 0
Jemma Sehusterbaeer St. Michael’s College 9 0 0 0
Eve Burner St. Michael’s College 9 0 0 0

MS Division

Name School Year Rd. 1 Rd. 2 Total Finals Total Status
Alex Shakib Pulteney 7 4 6 10 3 Champion
Harriet Cooling Blackwood High School 8 6 4 10 2 Runner Up
Jake Reedman Pulteney 8 2 5 7 2 Third Place
Callum Cooper Cedar College 7 2 2 4 1 Finalist
Kate Crowley Wilderness School 7 0 2 2 1 Finalist
Maia Hodge Wilderness School 7 6 5 11 0 Finalist
Benjamin Cahill Pulteney 8 0 3 3 0 Finalist
William Thomson Blackwood High School 8 0 2 2 0 Finalist
Malena Mabrakis Wilderness School 8 1 1 2 0 Finalist
Marcus Wirth Cedar College 8 6 5 11 -1 Finalist
Cameron Rowley Blackwood High School 8 0 1 1
Emma Sleath Wilderness School 7 1 0 1
Emmanuella Baran Wilderness School 7 0 1 1
Jonte Bambrick Cedar College 7 1 0 1
Lachlan Ball Cedar College 7 1 0 1
Zach Nicholls Pulteney 8 1 0 1
Saaketh Yogananda Cedar College 7 0 0 0
Aimee Tulloch Blackwood High School 8 0 0 0

 

Share